Yapay Zekadan 2024 Sonu İçin ADA ve SOL Coin Tahminleri!

ChatGPT ve Google Bard, Cardano’nun (ADA) yıl sonuna kadar güçlü fiyat artışları öngörüyor. İki yapay zeka bot’u Solana (SOL Coin) için de benzer şekilde yükselişe geçiyor.

ChatGPT 2024 sonu için ADA fiyatını tahmin ediyor

Pek çok kişi Cardano’yu Blockchain ekosistemindeki en yenilikçi akıllı sözleşme protokollerinden biri olarak görüyor. Ancak yerel tokenı ADA’nın değeri büyük ölçüde düşük. ADA’nın fiyatı yazı sırasında 0,53 dolar seviyesinde. Cardano’nun birçok olumlu özelliğe sahip olması dikkat çekici. Girolamo gibi yenilikçi ürünlere güç veren aktif bir geliştirici ekosistemine sahip. Ayrıca, temel ürünlerini güçlendiren aktif bir topluluğu var.

12 ay uzun bir süre gibi görünse de, hızlı hareket eden kripto ekosisteminde bu süre hızla göz açıp kapayıncaya kadar geçebilir. Bu süre içinde çok şey başarmak mümkün. ChatGPT, Cardano’nun fiyatının 2024’ün sonuna kadar 5 ila 6 dolara ulaşabileceğini öngörüyor. Dolayısıyla bu eğilimi fark ediyor. Tahmin edilen bu fiyat, kripto paranın daha önce ulaştığı 3,10 dolarlık Tüm Zamanların En Yüksek (ATH) fiyatının çok ötesinde. Mega hedefler için nedenlerini gerekçelendiren ChatGPT, büyüyen Cardano ekosistemini ve daha geniş dijital para ekosistemindeki geniş benimsemeyi vurguluyor.

Cardano Fiyatı tahmini. Kaynak: ChatGPT

Chatbot, piyasadaki belirsizlikle birlikte Cardano’nun fiyatının 3 ila 4 dolar aralığına yerleşebileceğini belirtiyor. Bu tahmin, oldukça iddialı! Bununla birlikte, Dan Gambardello ve Ali Martinez gibi analistlerin mega projeksiyonlarından çok daha düşük.

Google Bard’ın Cardano’ya bakışı ve fiyat tahmini

Cardano’ya ilişkin iyimser tahmini ChatGPT kadar olmasa da Google Bard da destekliyor. Yapay zeka bot’u ADA için 1,29 dolar ortalama fiyatın yanı sıra 1,46 dolarlık yıllık yüksek bir tahmin yapıyor. Ancak, Google Bard daha kötümser bir tahmin de ortaya koyuyor. Buna göre, Cardano’nun yıl sonuna kadar 0,4040 dolara kadar düşmesi de olası.

Cardano Fiyatında Google Bard

Google Bard’ın bu fiyat hedefinin ilgi çekici bir özelliği, odaklanılan zaman içinde Cardano’nun büyüme beklentilerini oluşturabilecek veya bozabilecek faktörlerle olan bağlantısı. Düzenleyici netliğin ve geliştiricilerin ekosistemde yeni ürünler sunma konusundaki tutarlılığının ADA’nın fiyatını artırmaya yardımcı olabileceğini öne sürüyor. Ancak, diğer Blockchain’lerden gelen rekabeti genel dengeyi değiştirebilecek önemli bir faktör olarak gösteriyor.

ChatGPT 2024 sonu için SOL Coin fiyatını tahmin ediyor

Solana’nın (SOL Coin) beklentileri sorulduğunda, ChatGPT ilk olarak cevap vermeyi reddediyor. Çünkü varlıkların fiyatları hakkında spekülasyon yapma kabiliyetine sahip değil. Bununla birlikte, jailbreak sürümü, SOL Coin fiyatının 2024’ün sonuna kadar 300 ila 350 dolar fiyat aralığına yükseleceğini öngörüyor.

ChatGPT, Solana’nın (SOL Coin) fiyatı için bir düşüş senaryosu da veriyor. Böylece, tahminlerini dengelemeye çalışıyor. Yapay zeka, Solana için daha az iyimser senaryolar da oluşturuyor. Bu da göre SOL Coin fiyatının 200 ila 250 dolar arasında işlem görebileceğini söylüyor. Bu arada, ChatGPT tahminini önemli bir sorumluluk reddi ile bitiriyor. Bu rakamların spekülatif ve gerçek hayattaki piyasa koşullarında değişikliklere tabi olduğunu belirtiyor.

SOL Coin Fiyat Tahmini. Kayak: ChatGPT

Google Bard’ın SOL Coin projeksiyonu

Google Bard da Solana için yükseliş görünümünü koruyor. Ancak fiyat hedefleri ChatGPT’den daha düşük. Chatbot, Binance ve DigitalCoinPrice gibi platformlardan tahminleri bir araya getiriyor. Binance 94,84 dolar öngörüyor. Ancak, DigitalCoinPrice iyimser Solana 206,85 dolarlık yüksek bir fiyat tahmin ediyor. Google Bard’ın nispeten muhafazakâr tahmini, bu yatırımların önemli riskler içerdiğine dair bir feragatname ile birlikte geliyor. Bununla birlikte, Solana ekosistemindeki potansiyel gelişmeler ve kripto piyasasının genel sağlığı, öngörülen boğa senaryosunu sağlamlaştırabilir.

SOL Coin fiyat tahmini. Kaynak: Google BARD

Solana bir zamanlar 259,5 dolarlık Tüm Zamanların En Yüksek (ATH) seviyesinden işlem gördü. Bu da AI uygulamalarından tahminlerini nispeten ulaşılabilir hale getiriyor. Bu arada, yükseliş tahminleri, VanEck gibi firmaların diğer uzun vadeli tahminleriyle de uyumlu. Bununla birlikte, bunların sadece birer tahmin olduğunu unutmamak gerekiyor. Makaledeki görüşler ve tahminler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x