Okan Buruk’tan Manchester United yorumu! ‘En tehlikeli maçlar bunlardır’

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Manchester United’a konuk olacak Galatasaray’da teknik direktör Okan Buruk düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Müsabakaya hazır olduklarını belirten tecrübeli teknik direktör, “Oyuncularım ve biz hazırız. Ligdeki performansımızı burada sürdürmek istiyoruz. Çok iyi bir takımla karşılaşacağız. Her ne kadar insanların gözünde başarısız görünse de çok iyi bir kadrosu var Manchester United’ın. Maç için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Bir plan belirlediklerini ve bunu uygulamaya çalışacaklarını dile getiren Okan Buruk, “İki gün önce maç oynadık. Çalışma süremiz çok yoktu. Taktik çalışmamızı İstanbul’da yaptık ve buraya geldik. Rakibin artı ve eksilerine göre düşüncelerimiz var. Sol beklerinde orijinal bir sol bekleri yok. Biz bir plan belirledik ve uygulamaya çalışacağız” açıklamasını yaptı.

Sacha Boey’un performansına dair gelen soruya Okan Buruk, “Sacha Boey için önemli bir maç olacak. Sadece defansif değil, ofansif anlamda da bir şeyler bekliyoruz. Rashford ile eşleşmesi onun için iyi bir mücadele olacak” cevabını verdi.

Takım performansının yukarıya doğru grafik çizdiğini vurgulayan Okan Buruk, “Oyuncularımız zaman geçtikçe hazır olacak diyorduk. Wilfried burada, Ndombele’yi kullanamadık. Hakim başladı ama daha sonra durdu. Hem yarışıyoruz hem de takımı performansını yukarı doğru götürüyoruz” dedi.

Şampiyonlar Ligi’nde oynamaya hazır olduklarını belirten Okan Buruk, “Bu arenayı önemsiyoruz ve burayı hak ettiğimizi düşünüyorum. Oyuncu kadromuzla burada oynamaya hazır hissediyoruz. En tehlikeli maçlar bunlardır. Rakibimiz ne kadar iyi durumda olmasa da kendi sahasında bir çıkış maçına çıkacak. Bu tür maçlar mental olarak sizi geriye götürebilir ama bir çıkış yolu için ekstra bir performans sergileyebilirsiniz. Kendi performansımızı sahaya yansıtabilirsek, rakibimize zorluk çıkaracağımız düşünüyorum. Bizim takımımız da çok önemli ve kazanmak için kendi oyunumuzu en doğru şekilde ortaya koyacağız” diye konuştu.

Şampiyonlar Ligi’nde her takımın kazanabileceğini vurgulayan tecrübeli teknik adam, “Hiçbir maç oynanmadan kazanılmıyor. 18 puan alarak gruptan çıkmayı hayal ediyorsunuz ama hayal ile olmuyor. Şampiyonlar Ligi’ndeki bütün takımlar önemli. Kopenhag maçında kazanmayı hak ettik ama 1 puan ile ayrıldık. Bundan sonraki hedefimiz her zaman kazanmak olacak. Şampiyonlar Ligi’nde herkes herkesi yenebilir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x