İstanbul’da 7’nci sınıfların ‘ortak sınav’ günü

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü il genelindeki tüm okullarda 7’inci sınıf öğrencilerine bugün matematik testi uygulayacak. Sınavda 20 soru sorulacak ve öğrencilere 40 dakika süre verilecek.  Tam gün eğitim yapılan okullarda test 11.00 ile 11.40 arasında yapılacak. İkili eğitim yapılan okullarda öğlenci grupları için sınavlar 14.30’da başlayacak ve 15.10’da bitecek. Ancak bu öğrencilere aynı zorluk düzeyinde farklı sorular sorulacak.

Gözden Kaçmasın

#ÖĞRENCİ#OKUL

Aynı anda aynı sorular… Ortak sınav haftası başlıyorHürriyet.com.tr

Sınavlara giremeyen öğrenciler için 8 Kasım’da mazeret sınavları düzenlenecek. Bu sınavların değerlendirmeleri okulda yapılan ortak sınavların yerine geçecek. Okul tarafından öğrencilere ayrıca açık uçlu sınav yapılmayacak.

SINAV NASIL UYGULANACAK?

İstanbul İl Milli eğitim Müdürlüğü tarafından yayınlanan İstanbul Geneli Ortak Yazılı Sınav Uygulama Kılavuzuna göre;

Sınav soruları, ortak sınavın başlama saatinden 3,5 saat önce odmplatform.meb.gov.tr adresi üzerinden okullara açılacak. Okul müdürlükleri kurumsal giriş yaparak öğrenci sayılarını dikkate alarak sınavın zamanında başlaması için gerekli tedbirleri alacak.  Sınavdan bir saat önce okul ortak yazılı sınav uygulama komisyonu gözetmen öğretmenler ile birlikte bilgilendirme toplantısı yaparak sınav evraklarını gözetmen öğretmenlere imza karşılığı teslim edecek. Sınavın sona ermesinin ardından da imza ile evraklar teslim edilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x