Dilan Polat’ın güzellik merkezleri ile ilgili yeni iddia: Telefonlar açılmıyor, randevu verilmiyor

Lüks yaşantılarıyla gündemden düşmeyen ve gelirlerinin kaynağı merak konusu olan Dilan ve Engin Polat çifti, 1 Kasım’da gözaltına alındı.

Kara para aklama, vergi kaçırma ve örgüt kurma suçlarından haklarında soruşturma başlatılan çift, 5 Kasım’da tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

12punto‘da yer alan habere göre Türkiye genelinde 70’den fazla güzellik merkezi olan Dilan Polat’ın sahibi olduğu işletmelerle ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

TELEFONLAR AÇILMIYOR, YENİ RANDEVU VERİLMİYOR

Edinilen bilgiye göre; Polat’ın güzellik merkezlerinin müşterilerin telefonlarını açmadığı ve yeni randevu talebi oluşturmadıkları iddia edildi.

DİLAN POLAT VE ENGİN POLAT NEDEN TUTUKLANDI?

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Dilan ve Engin Polat’ın da aralarında bulunduğu şüpheliler hakkında suç işlemek maksadıyla örgüt kurmak, kara para aklamak ve vergi kanununa muhalefet suçlarıyla ilgili 5 Kasım 2023’te soruşturma başlattı.

Şirketlerinde yapılan aramalarda elde edilen dijital materyaller ve defterlerle ilgili Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) tarafından ön inceleme raporu hazırlandı.

Rapora göre, tasfiye halindeki 3 firmadan aile bireylerine ait şirketlere sahte fatura kesilmesi yöntemiyle 200 milyon lira para girişi tespit edildi.

Dilan-Engin Polat ve beraberindeki 14 kişinin yargılanması sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x