CHP’den Eren Erdem’e “Cemil Tugay” yanıtı: “Sosyal medya mesajıyla hareket edecek değiliz, belgeler varsa mahkemeye sunulur”

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için Parti Meclisi’ne (PM) Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın ismini sunma kararı aldı. CHP’li bir yönetici, Eren Erdem’in Cemil Tugay’la ilgili iddialarına karşılık ise “Sosyal medya mesajıyla hareket edecek değiliz, iddia varsa mahkemeye sunulur” dedi.

Aday belirleme sürecinin devam ettiği CHP’de, iki günlük İzmir mesaisi bugün MYK toplantısının ardından PM toplantısıyla devam ediyor. Edinilen bilgiye göre CHP MYK’sı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için PM’ye Karşıyaka Belediye Başkanı Tugay’ın ismini sunma kararı aldı. PM’de yapılan oylamada kabul edilmesi halinde CHP’nin İzmir Büyükşehir adayı Cemil Tugay olacak.

“Belgeleri varsa mahkemeye sunulur”

CHP’nin eski Genel Başkan Yardımcısı Erdem’in Cemil Tugay’a yönelik iddiaları ile ilgili ise CHP’li üst düzey bir yönetici değerlendirmelerde bulundu. CHP’li yönetici, Tugay’ın belirlenmesi ile ilgili “Anketlere baktık, kamuoyunun beklentileri de değerlendirildi” dedi. Aynı yönetici Erdem’in, Tugay’ın “beşli çete” olarak nitelendirdiği müteahhitlerle ilişkisi olduğuna yönelik iddialara ilişkin de “Sosyal medya mesajlarıyla hareket edecek değiliz. Bir kişinin iddiası, belgeleri varsa mahkemelere sunar” dedi.

TIKLAYIN – CHP’de “İzmir” krizi büyüyor | Genel Merkez’i terk eden İzmir İl Başkanı: PM bitsin değerlendirme yapacağım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x