Veda Mektubu’nda gerilim yükseldi! Alanur Hatice’nin teklifini kabul edecek mi?

Selin Ceylan – milliyet.com.tr / Beklenen yüzleşmeden sonra Seher de Alanur da tüm içindekileri döktü. Artık kılıçlar çekildi. Seher, Alanur’un yanından büyük huzursuzlukla eve döndü. Kapıda Mehmet karşıladı. Olanları anlamaya çalışsa da Seher sadece isyan etti ve odasına geçti. Mehmet’e bildiklerini söyleyemediği Aslı çok kötü hissediyordu. Mehmet annesindeki farklılığın sebebini anlamaya çalıştı. Ama hiçbir şey bulamadı.

Hatice babası Nevzat’ın her şeyi bildiğini biliyordu. Ağzını arasada Nevzat’tan bir şey öğrenemedi. Aslı çok stres olduğu için her zamanki gibi ateşlendi. Tam o sırada Seher Aslı’yla konuşmaya geldi. Her şeyi başından beri bildiğini ve annesinin onunla alay ettiğini izlediğini söyledi. “Eğer Mehmet bunları öğrenirse ne eşini ne de babasını affeder” dedi.

Bunun üzerine Aslı’nın hasta olduğunu öğrenince ilaçlarını alıp hemen konağa gitti. Aslı’ya konuşup ittifak sağlayan Seher, Aslı’ya çay getirdi. Annesinin içeri girmesiyle tansiyon yine yükseldi evde. Aslı, Seher’in yanında durarak annesini evden kovmaktan beter etti. İlaçlarını getirdim diyen Alanur’a ‘Seher anne bana çok iyi bakıyor.’ demesiyle Alanur çılgına döndü. ‘Sen bu kadının masum yüzüne inanma bu maskenin altında sinsi var. Tamam demek öyle bundan sonra ‘Seher annen’ sana baksın.’ dedi çıktı.

Seher’in Aslı’ya olan davranışlarının değişmesi Hatice’yi kinlendirdi. Olayları, kendine yapılanları iyice kafasına taktı. Evdeki olaylardan sonra Alanur Ziya’nın iş yerine gitti. Nevzat’la kapıda tartıştılar. Mehmet yaşananları anlamaya çalıştı, Alanur’a ‘Siz tam olarak ne istiyorsunuz?’ diye sordu. Tam o sırada Ziya geldi. Seher’in hepsiyle oyun oynadığını söyledi. ‘Senin karın melek, ben cadaloz öyle mi?’ dedi.

Nevzat kapıda Alanur’a ‘Sen utanmıyor musun evli bir adamın peşinden koşmaya? Al kızını da çekin gidin.’ dedi. Alanur ‘Hadsiz! Konuşmalarına dikkat et! Ablanın düzeni senin düzenin o bozulursa seninkide bozulur değil mi?’ dedi. Ve her şeyi ortaya çıkaracağını yemin ederek çekip gitti.

Aslı’nın hasta olduğunu öğrenen Mehmet koşarak eve geldi. Ev meselesini hızlandıracağını başka şekilde rahatlayamacaklarını söyledi. Alanur’un fuları elinde kocasının çalışma odasında Ziya’yı bekledi Seher. Ziya içeri girdiğinde ‘Şimdi konuşabiliriz.’ dedi. ‘Onu çok mu sevdin? Kalbinde yeri var mı?’ diye sordu. Ve net cevap bekledi. Ziya ‘Kalbimde yeri yok! Oldu mu?’ dedi. ‘Fuları çöpe atacağım sakıncası var mı?’ diye sordu. Ziya ‘Çok özür dilerim Seher, seni kırmak istemezdim. ’ dedi. ‘Bu kadın ailemizi dağıtmk istiyor buna izin verirsen sana hakkımı helal etmem.’ dedi.

Mehmet eşini alıp taşınacakları evi bir güzel hazırlayıp ona akşam yemeği hazırladı. Biraz da olsa evden uzaklaşmak onlara iyi geldi. Aslı omuzlarında yük taşıyor gibi çok üzgündü. Seher Hatice ve annesiyle gördüklerini ciddiye almasın diye konuşmak istedi ama ters tepki gördü. Hatice çok kinlenmişti. Mehmet ve Aslı ilk defa evlerinde kaldılar.

Aslı’yla Seher dışardayken Hatice bir şeyler bulma ümidiyle Ziya’nın odasını karıştırırken yakalandı. Bir yalan söyleyip çıktı hemen. Mehmet’le Aslı Mehmet’in arkadaşı Mahmut’a iftara yemeğe davet etti. Arkadaşlarının eşlerinin konuşmalarından rahatsız olan Aslı Mehmet’in yanına gitti. O sırada Mahmut, Aslı’nın sosyal medyasından konu açıldı. Görüşmeyi ayarlayan Seher ve Nevzat huzursuzlandıklarını öğrendikçe iyice keyiften dört köşe oldular.

Mehmet ve Aslı’nın fitne tohumları ekildi. Arkadaşlarının tavırlarını ne kadar doğru bulmasa da Aslı’nın tepkilerinin de doğru olmadığını söyledi. Aslı simirlendi ve arabadan indi. Sahile geçip uzandılar ve hemen sakinleştiler. Seher kavga ederek eve girmelerini beklerken Aslı ve Mehmet kahlkahalarla içeri girdiler.

Beste, sabah erkenden Aslı’nın yanına geldi. Hakan yüzünden girdiği sıkıntıyı anlattı. Borcun bir bölümünü kapattığımı ama 450.000 lira açığı vardı. Aslı düğündeki takıları rehin bırakmayı teklif etti. Seher Nevzat’ı peşlerine taktı ve düğün takılarını neden sattılarını araştırmasını istedi. Beste’nin ofisinde Aslı’yı gören Alanur ‘Buraya geldim ama Seher annen kızmasın?’ diye takıldı. Aslı çıkmak isteyince de ‘Tabi çık Seher annen merak eder.’ dedi.

Mina’nın sıkı yönetimi devam ederken Alanur’un aldığı telefonu Seher yakaladı. Aslı’nın takıları rehim bıraktığını bilen Seher akşam yemekte düğünde takılan altınları bankaya götürmeyi teklif etti. Aslı hiçbir şey diyemedi. ‘İçinde aile yadigarı şeyler var, torunlarıma kalsın istediğiö şeyler.’ dedi. Aslı iyice gerildi.

Sabah Mehmet ve Seher çıkarken altınları getirmesini istedi Aslı’dan. Hatice bu şahit olduklarından sonra iyice kinlendi. Sabah erkenden soluğu Alanur’un yanında aldı.

Alanur’a yardım etmek istediğini söyledi. Alanur başta Seher’in gönderdiğini zannedip Hatice’yi kovdu. Hatice ‘Burada olduğumdan kimsenin haberi yok. Mektup meselesini bildiğimden de. Halamın mektupları yazdığını ispatlayabilirim!’ demesiyle Alanur şoke oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir