Usta Trader: Bu 4 Yapay Zeka Coin Fiyatını Katlayabilir!

Son zamanlarda yapay zeka (AI), sohbet botu ChatGPT’in kullanıma açılması ve birçok kişinin dikkatini çekmesiyle ivme kazandı. Daha önce, ChatGPT’nin arkasındaki OpenAI’a Microsoft tarafından yatırım yapılması da yapay zeka anlatısını güçlendirmişti. Şimdi ise birçok analist, yapay zeka coin projelerine bakıyor ve iyimser olduklarını açıklıyorlar. En son, Bitboy Crypto, dört yapay zeka coinine yönelik beklentilerini paylaştı. İşte detaylar…

Analist, bu yapay zeka coin projeleri için yükselişte

Yakın tarihli bir videoda Bitboy Crypto, çok fazla potansiyele sahip bir niş olarak değerlendirdiği AI coinleri hakkındaki görüşlerini paylaştı. Bununla birlikte, bu niş içinde çok fazla üst düzey proje olmadığını da belirtti ve alana on üzerinden beş genel puan verdi. Yine de Bitboy, Singularity, Fetch.ai (FET) ve diğer birkaç önemli projeye on üzerinden on puan verdi.

Bitboy ayrıca yatırımcılara bu niş alandaki daha yeni projelere odaklanmalarını tavsiye etti. Zira daha eski olanların çoktan kapıldığını söyledi. Merkezi olmayan bir yapay zeka ağı olan SingularityNET ile olan güçlü ilişkisine atıfta bulunarak dikkat edilmesi gereken bir proje olarak Singularity DAO’yu önerdi. Singularity DAO, geliştiricileri ve araştırmacıları şeffaf, merkezi olmayan ve herkes tarafından erişilebilir yapay zeka uygulamaları oluşturma konusunda güçlendirmeyi amaçlar.

Kriptoda yapay zekanın geleceği ne olacak?

Kriptokoin.com olarak da dikkat çektiğimiz üzere AI, kripto para birimi alanında giderek daha önemli bir teknoloji haline geliyor. Daha fazla Blockchain tabanlı AI projesi piyasaya girdikçe, yatırımcılar potansiyellerine çok dikkat ediyor. AI, diğer şeylerin yanı sıra görevleri otomatikleştirmeye, güvenliği artırmaya ve verileri analiz etmeye yardımcı olabilir. Bu alanda öncülük eden projelerden biri, farklı Blockchain’leri tek bir ağda birleştiren bir platform olan Fetch.ai’dir.

Fetch.ai’nin CEO’su kısa süre önce şirketin 2023 yol haritası ve mikro aracı lansmanı hakkında bilgiler paylaştı. Mikro aracı lansmanının, merkezi olmayan finans (DeFi) ve NFT alanları da dahil olmak üzere Fetch.ai ağı için yeni kullanım durumları getirmesi bekleniyor. Yapay zekanın kriptodaki potansiyeli yalnızca bu projelerle sınırlı değil. Diğer birçok proje de yapay zekayı ağlarına entegre etmek için çalışıyor. Örneğin Ocean Protocol, yapay zeka ve Blockchain tarafından desteklenen merkezi olmayan bir veri pazarı oluşturmayı hedefliyor. Numeraire, yatırım kararları almak için yapay zekayı kullanan bir koruma fonu kuruyor. Son olarak iExec RLC, kaynak tahsisini optimize etmek için AI kullanan merkezi olmayan bir bulut bilgi işlem ağı yaratıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*