Onlar da Siyasete Adım Attı: Siyasete Giren Sürpriz Milletvekili Adayları Herkesi Şaşırttı!

Biliyorsunuz ki tüm Türkiye olarak 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerine hazırlanıyoruz. Geri sayımın başlamasıyla birlikte Cumhurbaşkanı adayları ve ittifaklar netlik kazanıyor. Bu süre zarfında milletvekili aday adaylığı başvuruları da hız kazanmış durumda. Spor camiasından magazin dünyasına, bürokrasiden sanat camiasına birçok sürpriz isim milletvekili aday adaylığını duyurdu. 

Hadi siyasete girmek için kolları sıvayan isimleri birlikte görelim…

14 Mayıs Pazar günü yapılacak olan seçimler için geri sayım sürüyor. Siyaset dünyası yaklaşan seçimlerle birlikte yeniden hareketledi.

Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi süreci kapsamında tüm gözler hızla netlik kazanan Cumhurbaşkanı adayları ve kurulan yeni ittifaklara çevrildi.

Gündemde yaşanan siyaset trafiğinin hız kazandığı bu günlerde farklı sektörlerden milletvekili aday adayı olan isimler ise son derece dikkat çekti.

Mahallenin Muhtarları dizisiyle ilk kez kamera karşısına geçen Filiz Taçbaş, CHP İzmir 2. bölge milletvekili aday adaylığı için başvurdu.

Eski Milli güreşçi ve dünya şampiyonu Selçuk Çebi AK Parti Trabzon milletvekili aday adayı oldu.

Kahramanmaraş depremlerinde adeta Hatay’ın seslerinden biri olan eski futbolcu Gökhan Zan İYİ Parti’den milletvekili aday adayı oldu. Ünlü ismin eşi Müge Uzun Zan İYİ Parti’ye katıldı.

Kocaeli İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, AKP’den milletvekili aday aday oluğunu duyurdu. Görevinden istifa eden Tipioğlu, 2015 yılındaki seçimlerde de koltuğunu bırakmış ancak aday gösterilmeyince görevine geri dönmüştü.

Gazeteci Sedef Kabaş, TELE 1’de Gazeteciler Masası adlı programda ‘Elimizi taşın altına koymalıyız’ sözleriyle CHP’den aday adayı olduğunu açıkladı.

Sabah gazetesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleyici sözleriyle gündem olan gazeteci Hulki Cevizoğlu’nun AK Parti’den aday adaylığı başvurusu yaptığını duyurdu.

2020 yılında kadınlara karşı tehdit ve hakaretler savurup bir de bıçak çekmesiyle gündem olan Mustafa Alyazıcı’nın AK Parti milletvekili aday adayılığını AK Parti Rize İl Başkanlığı duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaşanan Gezi olayları esnasında ‘camide içki içtiler’ dediği caminin müezzini Fuat Yıldırım, CHP’den milletvekili aday adayı oldu.

Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, “Hepsine yirmi yılın hesabını çatır çatır soracağım” sözleriyle Türkiye İşçi Partisi’nden milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fizyoterapisti Ahmet Çotuk da AK Parti’den milletvekili olmak için aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Sanatçı Onur Akın, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’ne giderek CHP’den milletvekili aday adayı oldu.

İlave Tv için yaptığı sokak röportajları ve sosyal medya paylaşımlarıyla adından sıkça söz ettiren Arif Kocabıyık, İyi Parti Antalya Milletvekili Aday Adayı olduğunu sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu.

*Merhaba Değerli Dostlar,*Sizin sesiniz olmak ve vatandaşın sorunlarına daha hızlı çözümler üretilmesini sağlamak için İyi Parti Antalya Milletvekili Aday Adaylığımı sizlerle paylaşmak istiyorum. 19 Mart Pazar günü saat 16.00’da, Antalya Kapalıyol Kışlahan Çarşısı önünde siz değerli hemşerilerimle beraber tüm kamuoyuna bir açıklama yapacağım.Bu önemli güne şahitlik etmek üzere siz değerli dostlarımı bekliyorum.Saygılarımla,*Arif Kocabıyık*

Ekranların renkli çiftlerinden Safiye Soyman’ın hayat arkadaşı Faik Öztürk, Elazığ İYİ Parti İl Başkanlığına yaptığı başvuruyla milletvekili aday adayı oldu.

Öztürk, daha önce 2018 yılında MHP’den aday adayı olmuş ancak listeye girememişti.

Kurtlar Vadisi, Bu Kalp Seni Unutur mu? ve Kiralık Aşk gibi yapımlarla adından söz ettiren oyuncu Kerem Fırtına, Yeşil Sol Parti’den milletvekili aday adayı oldu.

‘Omuz omuza mücadele etmekten onur duyduğum HDP Genel Merkezi’nin önerisi doğrultusunda Yeşil Sol Parti’den adaylık başvurumu yapmış bulunuyorum. Destekleyen ve uygun gören herkese şükranlarımı sunuyorum. Mahcup olmadan alnımın akıyla çıkmak tek dileğim. Yolumuz açık olsun.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir