Kripto Hırsızlarına Yeni Malzeme: Sahte ARB Airdrop’ları!

Arbitrum (ARB) airdrop’unun büyük yankı uyandırmasından sonra kripto hırsızları harekete geçti, sahte ARB Airdrop’ları giderek artıyor.

Arbitrum Vakfı’nın 16 Mart tarihinde yayınlamış olduğu yazıyla, ARB airdrop tarihini duyurmuştu. Kripto kitlesinin yapılacak olan airdrop’a inanılmaz şekilde ilgi göstermesi, kripto hırsızlarına malzeme çıkarmış halde. Ethereum (ETH) katman-2 ölçeklendirme ekosistemi Arbitrum’un yakın tarihte gerçekleşecek olan Airdrop’u yarattığı coşkunun beraberinde tehlikeleri de getiriyor.

Güvenlik şirketi olan Redefine, 19 Mart tarihinde yayınladığı bir gönderi ile, sahte Arbitrum airdrop web sitelerinin kurulduğunu açıkladı.

Sahte Arbitrum Siteleri Oluşturuluyor!

Blockchain güvenlik firması Redefine, sosyal medyadan yaptığı bir paylaşım ile resmi Arbitrum web sitesinin taklit edildiğini açıkladı. Piyasanın yükselişini fırsat bilen kripto hırsızlarının hamleleri giderek artıyor. Oluştulan sahte web siteleri, kripto yatırımcılarının cüzdanlarına göz dikmiş halde.

Kullanıcıların güncel olarak ilgi odağı olan ARB, adından söz ettirmeye devam ediyor. Yakın zamanda NFT platformu olan Blur’un, BLUR airdrop’u gerçekleştirmesiyle birlikte bu alana olan eğilim büyük oranda artış gösterdi. ARB’nin de yarattığı pozitif hava, sektördeki illegal eylemleri tetiklemiş gözüküyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir