Hırsızlar sinemada ‘Kolpaçino’ izlerken yakalandı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, farklı ilçelerdeki hırsızlıklara ilişkin ihbarların ardından şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı. Güvenlik kameralarında yapılan incelemeler sonucu, Avcılar’da Tahtakale Mahallesi’nde yüzü maskeli 2 kişinin park halindeki lüks otomobilin camını kırıp içinde bulunan konsolu sökerek, geldikleri araçla olay yerinden uzaklaştığı belirlendi.

Ekiplerin yaptığı incelemelerin sonucunda olayda kullanılan aracın G.T. isimli kadın tarafından kiralandığı, hırsızlık şüphelilerinin ise F.T. ve B.T. olduğu tespit edildi. Yapılan araştırmada, 2 şüphelinin aracı kiralayan G.T’nin kardeşi olduğu anlaşıldı. Gözaltına alınan 3 şüpheli, emniyetteki ifadelerinde 26 Ocak’ta A.D, İ.U. ve İ.E’nin de başka bir servis aracından hırsızlık yaptığını söyledi.

Şahısların bir sinemada “Kolpaçino 4 4’lük” filmini izlediklerini tespit eden ekipler, sinemaya baskın düzenledi. Düzenlenen operasyon sonucunda araçlardan hayalet ekran çaldıkları belirlenen şüpheliler, sinema salonunda kıskıvrak yakalandı. Şüphelilerin çaldıkları multimedya sistemleri ve konsol panellerini sattıklarını söyledikleri B.S. de yakalandı. Adli makamlara 28 Ocak’ta sevk edilen 7 şüpheliden 6’sı tutuklandı, G.T. ise serbest bırakıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir