Hacer Foggo, CHP’den aday adayı oldu

CHP’de milletvekilliği aday adaylığı başvuruları sona erdi, değerlendirme aşaması başladı. Mevcut milletvekillerinin çoğu yeniden vekil olabilmek için aday adaylığı başvurusu yaptı. Ancak o başvurular arasında partinin önde gelen bazı kurmayları yer almadı.

CHP Grup Başkan Vekili Engin Özkoç, Genel Başkan yardımcıları Bülent Kuşoğlu ve Onursal Adıgüzel ile CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke aday adaylığı başvurusu yapmadı.

Öte yandan, CHP Yoksulluk Dayanışma Ofisi Koordinatörü Hacer Foggo, aday adaylığı başvurusunda bulunan isimler arasında yer aldı.

CHP’de milletvekili aday listelerinin belirlenmesi için kurulan 8 kişilik komisyon çalışmalarını sürdürüyor. MYK üyelerinden oluşan komisyon; aday adayları ile mülakat yaparak dosyaları inceleyecek.

Sonuç, rapor olarak Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve parti yönetimine sunulacak. Milletvekili listelerinin son şekli de o rapora göre verilecek.

2018’DE DE ADAY OLMUŞTU

Hacer Foggo, 2018 Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde de CHP İstanbul 2. Bölge, 18. sıra milletvekili olmuştu.

İlgili Haberler:Aydınlık ve Türkgün’ün gündemindeki isim Hacer Foggo

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*