Grayscale, SEC’e Açık Mektup Yazdı: Herkese Eşit Davranın!

Kripto para sektöründe aktif rol oynayan yatırım şirketi Grayscale Investments, ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu’na (SEC) seslendi. Grayscale, spot Bitcoin ETF başvuruları için SEC’in herkese eşit davanması gerektiği yönünde bir açıklama yaptı.

Açık mektubu saatler önce Twitter aracılığıyla paylaşan Grayscale, diğer başvuru yapan şirketlerin şartlarına vurgu yaptı. Açıklamaya göre Fidelity, BlackRock ve VanEck gibi firmaların spot Bitcoin ETF başvurusunda “gözetim paylaşımı” detayı dikkat çekiyor.

Yetkililer, diğer spot ETF başvuruları onay alıp kendilerinin geri çevirildiği muhtemel senaryoda büyük bir ayrımcılığın oraya çıkacağı yorumunu yaptı.

“SEC, ihraççılara tutarlı ve adil bir şekilde geri bildirim yapmalıdır. Devlet kurumlarının kazanan ve kaybeden kesimler yaratması ayrımcılıktır.”

Önde gelen kripto varlık yöneticisi, spot Bitcoin ETF başvurusunun SEC engeline takılmasının ardından kuruma karşı dava açmıştı. CEO Michael Sonnenshein, davayı kazanma ihtimallerinin yüksek olduğu yönünde demeçler veriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x