Google, Chrome kullanıcılarını uyardı… Acilen güncellenmeli

Teknolojinin öne çıktığı dünyamızda, güvenliğimizi en çok tehdit eden tehlikeler de yine teknoloji üzerinden geliyor. Bilgisayar korsanlarına karşı pek çok teknoloji devi önlemler alsa da kullanıcıların da üstüne düşen görevler var. Şimdi Google da tarayıcısı Google Chrome’da yaşanan sorunlar üzerine kullanıcılarından gerekli güncellemeleri yapmalarını istiyor.

Google, geçtiğimiz günlerde Chrome kullanıcılarının güvenliğini riske atacak önemli bir hata keşfetti. Hata üzerine hızla uyarılarda bulunan teknoloji devi, kullanıcılarını tarayıcılarını güncellemeleri için uyardı.

Google, bilgisayar korsanlarının hatayı kullanarak internet kullanıcılarının tarayıcılarını hacklediklerini keşfedince alarm verdi. Uyarılara göre, hatayı çözmek için gereken güncelleme yapılmadığı müddetçe Chrome’un eski sürümüne sahip tüm cihazlar tehlike altında olacak.

GÜNCELLEME NASIL YAPILIR?

Güncelleme seçeneği de yine aynı sayfada bulunuyor ve hatta tarayıcı otomatik olarak güncelleme işlemini yapabiliyor.

Google, son zamanlarda sistemlerindeki hatalara ve siber güvenlik sorunlarına karşı çalışmalarına hızla devam ediyor. Gmail kullanıcıları da şu sıralar, özel bilgilerini vermezlerse YouTube erişimlerini engellemekle tehdit edildikleri sahte e-postalara maruz kalıyor. Google da bu konuda kullanıcılarını uyararak bu e-postalara dönüş yapmamaları ya da gönderilen dosyaları indirmemeleri gerektiğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir