Cardano kurucusu, Beyaz Saray‘ın kripto raporunu sert şekilde eleştirdi

Investing.com – Bu hafta Beyaz Saray’dan yayımlanan yeni ekonomik raporda kripto endüstrisiyle ilgili bölüm sektör gündemini meşgul etmeye devam ediyor.

Biden Yönetimi tarafından yayımlanan raporda kripto varlıklar, temel bir dayanağı olmayan oldukça spekülatif ve riskli varlıklar olarak tanımlandı. Kripto topluluğunda gündeme dair konulara kayıtsız kalmayan Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, Beyaz Saray’ın kripto paralara yönelik bakış açısını da sert bir dille eleştirdi. 

Hoskinson, rapor ile ilgili yaptığı yorumda Biden’ın yıllık ekonomik raporuyla kripto topluluğunu “baltalamaya” çalıştığını söylerken raporun kendilerinin yarattığı bankacılık krizi için kripto sektörünü suçlamak için hazırlanmış olabileceğini söyledi.

Raporda özetle kripto paraların ortaya çıkış vaatlerini yerine getirmekte başarısız olduğu üzerinde durulurken finansın geleceği olarak gelişmiş ödeme sistemleri konusunda önemli bir mesafe katedemedikleri iddia edildi.

Hoskinson, bu tür raporlar konusunda uyardı 

Charles Hoskinson, rapor hakkında eleştirilerine devam ederken geleneksel sistemin bir olumsuz yönünü saydı ve Afrika’da dünyanın en fakir 3 milyar insanı için yaptıkları görülmezken kripto paraların hiçbir başarısını olmadığını ima eden paçavra olarak nitelendirildiği raporun öne çıkarılmasına tepki gösterdi. 

Diğer yandan Hoskinson, bu tür raporların son derece tehlikeli olabileceği üzerinde de durdu. Bilindiği gibi bu yorumların Biden veya Trump’ın konuşmaları olmadığı ve ilerleyen dönemler için izlenecek politikalar ve belirlenecek yasalar için bir rehber niteliğinde olacağını konusunda uyardı. 

Bankacılık krizinden bahsederken 2017 yılından bir anısını paylaşan Charles Hoskinson, Kasım 2017’de henüz Ethereum için çalışırken Credit Suisse’te bir hesap açmak istediğini ancak kripto varlıkların riskli görüldüğü için hesap açılmasına izin verilmediğini anlattı.

Yazar: Günay Caymaz

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*