CANLI | UEFA Şampiyonlar Ligi çeyrek final kura çekimi

İstanbul’da oynanacak olan Şampiyonlar Ligi finali öncesi geri sayım devam ediyor. Son 16 Turu’nun sona ermesiyle Bayern Münih, Benfica, Chelsea, Inter, Manchester City, Milan, Napoli ve Real Madrid çeyrek final biletini kaptı.

İsviçre’nin Nyon kentindeki UEFA Genel Merkezi’nde düzenlenen Şampiyonlar Ligi kura çekiminde Avrupa devlerinin çeyrek final eşleşmeleri belli oluyor..

İtalya’dan 3, İngiltere’den 2, Almanya, İspanya ve Portekiz’den 1’er takım çeyrek finalde kozlarını paylaşacak. Aynı ülke takımlarının birbiriyle eşleşmesine ilişkin herhangi bir kısıtlama olmayacak.

ÇEYREK FİNAL EŞLEŞMELERİ BELLİ OLUYOR (CANLI)

Şampiyonlar Ligi çeyrek finale yükselen takımlar:

Bayern Münih
Benfica
Chelsea
Inter
Manchester City
Milan
Napoli
Real Madrid

FİNAL İSTANBUL’DA

2023 Şampiyonlar Ligi final maçı 10 Haziran Cumartesi günü Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda oynanacak.

FİNAL TOPU TANITILDI

İstanbul’da oynanacak olan 2023 Şampiyonlar Ligi final maçında kullanılacak futbol topu görücüye çıktı. Adidas tarafından üretilen final topunda ülkemizi temsilen çeşitli motifler bulunuyor. Topun üzerinde 3 farklı desene sahip yıldız bulunuyor ve bu yıldızlar Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim Köprüsünü temsil ediyor. Çini motiflerindeki altın renkli motifler İstanbul’un tarihini temsil ederken, gümüş renkli motifler ise Şampiyonlar Ligi’nin kupasını temsil etmekte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir