Bu Olursa SHIB Görülmemiş Bir Satış Dalgasıyla Çökebilir!

Shiba Inu (SHIB), gün içinde kazanmaya devam etti. Bununla birlikte, son derece değişken bir kripto para olmasına rağmen, SHIB son zamanlarda diğer üst düzey dijital varlıklara kıyasla yavaş büyümesi nedeniyle yatırımcıların gözünden düştü.

SHIB için benzeri görülmemiş bir satıcı baskısı olabilir!

SHIB fiyatı, piyasanın tamamında olduğu gibi bugünkü işlemlerde arttı. SHIB günün erken saatlerinde %4 arttı ancak sonra geriledi ve token şu anda 0,0000107 dolardan işlem görüyor. Kripto analisti Selena’ya göre, piyasa katılımcılarının olumlu hissiyatı devam ederse, SHIB’in ‘kuzeye yolculuğuna’ devam edeceği tahmin edilebilir.

SHIB 4 saatlik grafik / Kaynak: TradingView

Yine de analist, IntoTheBlock verilerinin ortaya koyduğu gibi, bunun, bir noktada altcoin fiyatı üzerinde benzeri görülmemiş bir satıcı baskısı yaratacağını söylüyor. Altcoin için bu noktanın olduğu yer 0,000012 ABD doları. Basın zamanında SHIB 0,00001067 dolardan el değiştiriyor.

SHIB holder’larının yarıdan fazlası zararda

IntoTheBlock verilerine göre, burası şu anda büyük miktarda Shiba Inu tokeninin yoğunlaştığı yer. Bu, 0,000011 dolar ile 0,000012 dolar arasında satın alınan SHIB’ler için geçerli. Toplamı yaklaşık 117.92 trilyon SHIB olan bu tokenler, şu anda holder’larına zarar ettiriyor.

Öte yandan, fiyattaki %12’lik bir artış 75.000 adresi kayıplardan kurtaracak. Ayrıca, bu cüzdanlar şu anda toplam karşılaştırılabilir değeri 1,26 milyar dolar olan tokenler içeriyor. Bu senaryoda büyük ölçekli bir Shiba Inu token satışının gerçekleşip gerçekleşmeyeceği belli değil.

IntoTheBlock’a göre, tüm Shiba Inu adreslerinin yarısından fazlası hala zararda. Yaklaşık 200.000 adres veya toplamın %15,5’i başabaş durumda. Shiba Inu adreslerinin yalnızca %31,6’sı veya toplamda 402.000’i şu anda kârlı konumda.

On-chain göstergeler, sürekli artış veya canlanmayı desteklemiyor

Yakından incelendiğinde, meme coin’in fiyatındaki sürekli artış veya canlanma, on-chain göstergeler tarafından desteklenmiyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, son 24 saatte %99 oranında düşen yanma oranı ve %39 oranında düşen işlem hacmi ile SHIB büyüme tetikleyicisi güçlü değil. Birincisi, Shiba Inu, Bitcoin’in kayıplarını %1,93’lük bir artışla kademeli olarak telafi etmesiyle, endüstrinin daha geniş sıçramasından yararlanıyor.

Shiba Inu, çağdaşları arasında ekosistem temelleri konusunda muhtemelen en yüksek duyarlılığa sahip. Gerçekte, pek çok trader, dijital tokeni biriktirmek ve uzun süre elde tutmak için ideal anları bekliyor. Çünkü Shibarium’un ortaya çıkışının ve yol açacağı deflasyonist eğilimlerin uzun vadede SHIB’in fiyatını yükseltmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir