Anadolu Hayat Emeklilik’ten Her Koşulda Erişilebilir Yatırım ve Güvence İmkânı

Anadolu Hayat Emeklilik, dijital kanallarını her birey için erişilebilir kılmak hedefiyle BlindLook ile yeni bir iş birliğine imza attı. İş birliği kapsamında BlindLook’un sunduğu Sesli Simülasyon teknolojisinden faydalanarak kurumsal internet sitesi ile dijital kanalları AHE Online ve AHE Mobil’de sesli rehber sağlayan simülasyon hizmetini kullanıcılarıyla buluşturan Anadolu Hayat Emeklilik, yatırım ve güvence arayışındaki görme engelli bireylerin tamamı için erişilebilir, kapsayıcı ve eşit bir platform sunuyor.

BlindLook’la iş birliği yaparak “EyeBrand” sertifikasına sahip olan Anadolu Hayat Emeklilik, görsel tasarım odaklı kanal ve hizmetleri yüzde 100 ses odaklı olacak şekilde dönüştürerek görme engelli müşterilerinin dijital kanallarına erişimini kolaylaştırıyor.

“Dijital kanallarımızda herkes için eşit şartlar sunmaya özen gösteriyoruz”

Müşteri deneyimini mükemmelleştirme odağında dijital kanalları aracılığıyla sundukları hizmetleri her geçen gün geliştirmeye devam ettiklerini ifade eden Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Murat Atalay, “Ülkemizde 1 milyonu aşkın görme engelli vatandaşımız bulunuyor. Eşitlik ve kapsayıcılık misyonuyla çalışmalarımızı sürdürürken müşterilerimizin hayatını kolaylaştıran ve herkes için erişilebilir hizmetler sunmayı amaçladık. Bu doğrultuda, sesli yönlendirmelerle görme engelli kişilerin bağımsız bir şekilde işlem yapabilmesi için yenilikçi çözümler üreten BlindLook ile çok kıymetli bir iş birliği gerçekleştirdik. ‘Erişilebilirlik Özgürleştirir’ sloganından hareketle, dijital kanallarımızda herkes için eşit şartlar sunmayı hedefledik. Kurumsal internet sitemiz, internet şubemiz AHE Online ve mobil uygulamamız AHE Mobil’e, sesli rehber simülasyonu entegre ederek sunduğumuz hizmetleri daha kapsayıcı hale getirdik.   Görme engelli bireylerin yatırım ve güvence elde edebilmeleri adına ürün ve hizmetlerimize erişimlerinde engelleri ortadan kaldırmak için önemli bir adım atmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.

BlindLook Nasıl Kullanılır?

Görme engelli kişilerin BlindLook’un sesli simülasyon hizmetlerinden yararlanabilmek için BlindLook web sitesine ya da uygulamasına kaydolmaları gerekiyor. Ardından; tüm EyeBrand’lerin bulunduğu sayfada Anadolu Hayat Emeklilik marka profiline tıklanarak şirketin dijital platformlarında takip edilmek istenen adımlar, işlem odaklı simülasyonlar aracılığıyla bağımsız bir şekilde tamamlanabiliyor. Mevcut ekran okuyucu programlar ile BlindLook platformlarında yer alan sesli simülasyonlar entegre edilerek, görme engelli kullanıcıların Anadolu Hayat Emeklilik dijital kanallarındaki deneyimi kolaylaşıyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x