Ali Koç: 7 kulüp bir görüşü savundu, 4 kulüp başka görüşü savundu! TFF’ye bildireceğiz

Sonucu çok merak edilen Kulüpler Birliği toplantısı sona erdi. Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Ali Koç, ‘Ligden çekilen Gaziantep FK le Hatayspor’la oynanan maçlar sayılmasın’ önerisinin masaya yatırıldığını ve oyların dağılımını duyurdu.

Ali Koç açıklamasında, “Toplantıya 12 kulübümüz katıldı. Mazereti olan arkadaşlara da bugün istişare ettiğimiz konuları yazıyla sorduk, cevap bekliyoruz. 7 kulüp bir görüşü savundu, 4 kulüp başka görüşü savundu. Hatayspor görüş bildirmek istemedi. 31 Mart’a kadar görüşümüzü TFF’ye bildireceğiz. İki alternatifin de artısı ve eksisi var. Birinci alternatif, tescil olan maçlar kalsın ve sonrakiler hükmen mağlup olsun. Bu sadece Süper Lig’e değil, bütün alt liglere de uygulanacak. Maçlar hiçbir şekilde sayılmasın diyenlerin de kabul edilebilir argümanları var” ifadelerini kullandı.

Kulüplerin kararlarını yazılı olarak TFF’ye bildireceğini dile getiren Ali Koç, “Geldiğimiz nokta itibarıyla, bu konu hakkında 17 kulüp yazılı görüş verecek. Bunları TFF’ye sunacağız. Aramızdaki ilkesel karara göre, 3’te 2’lik birlik sağlanması gerekiyor ama bunda buna bakmaksızın; bu takım bunu istiyor, bu takım bunu istiyor diye TFF’ye sunacağız. Kulüpler için yaşayan bir TFF kimliği kısa süre içinde gösterildi. Diğer iki TFF ile karşılaştırdığımızda, siyah ile beyaz kadar fark var. Biz görüşlerimizi ileteceğiz, onlar ne karar alacak göreceğiz. Ne karar alırlarsa, bunu anlayışla karşılayacağız kulüpler olarak” açıklamasını ypatı.

UEFA’nın da TFF’ye fikir verebileceğini belirten Ali Koç, “UEFA, UEFA turnuvalarıyla ilgili görüş verebilir; yerel federasyonlar da yerel turnuvalarla ilgili görüş verebilir. Çıkacak karar sonucunda UEFA’ya gidecek kulüplerimiz olabilir. Şu anda yaşadığımız durum, her gün yaşadığımız bir durum değil” dedi.

Son olarak play-off iddialarının gündemde olmadığını vurgulayan Ali Koç, “Play-off konusu, basında gündeme geliyor. Burada etraflıca bir tartışma olmadı. Sezonun 3’te 2’si bitmişken, play-off kararı almak doğru değil. Böyle radikal bir değişikliğe gitmek ne kadar mantıklı, emin değilim” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir